Vėl, kaip ir Piccolo gimino pradžioje, norisi rašyti: „aš nežinau kaip viskas bus ir kas bus“. Bet faktas, kad Piccolo aliejinė įgavo pirmąsias užuomazgas. Kalbu apie alyvuogių aliejaus parduotuvėlę. Mh, restoranėlis, parduotuvėlė, dar koks viešbutukas… Vėliau. O dabar laikas leistis į aliejaus paieškas. Noriu, kad lentynose būtų po kiekvienos šalies, kiekvieno regiono gero aliejaus butelį. Procesas, įtariu, bus ilgas, nes šiai dienai nėra dar nei vieno. Bet nuo kažko juk reikia pradėti. Kaip ir Piccolo, aliejinę darysim lygiai tokiu pat principu kaip ir restoranėlį. Nulis. Bent jau toks planas. Jei kur pritūks, restoranėlis šiek tiek paskolins, bet aliejinė turi būti savarankiška. Manau, kad net ir už lentynų nuomą turi susimokėti.

Kodėl alyvuogių aliejinė? Kodėl, pavyzdžiui, ne sūrinė ar duoninė, ar dar kokia inė? Pirma, aš pastaruoju metu esu visiškai susižavėjęs alyvuogių aliejų įvairove, jų derinimu su skirtingais patiekalais ar atskirais produktais. Antra, alyvuogių aliejaus parduotuvėse pakankamai daug, bet net paskaitęs etiketę, nedaug ką apie jį sužinosi, o kas patartų nėra. Todėl aš noriu būti tuo patarėju. Ateini, o aš klausiu ką tu valgai ir pagal tai rekomenduoju vieną ar kitą aliejų. Tam jau ruošiuosi. Knygos ir kita, su aliejumi susijusi literatūra sėja derlių mano galvoje. Tikiuosi, kad po keliolikos metų, galesiu save pavadinti aliejininku, kuris jau žino šiek tiek, kad galėtų juo vadintis. Ir, matyt, svarbiausia, nes tai sveika ir niekaip nekenkia nei pačiam žmogui, nei aplinkai. Maistas su juo įgauna visiškai kitokį skonį. Sutrūkinėjo oda nuo karšto vandens – patepei ir viskas, rankytės kaip naujagimio. O ką jau kalbėti apie aliejaus degustavimo malonumą.

Žodžiu, mane tai veža. Kur nuveš pamatysim, bet jaučiu, kad bus neblogai.

Jei kas turit patikimų kontaktų iš alyvuogių ūkių ar kooperatyvų, būtinai pasidalinkite jais su mumis.

Šis įrašas buvo sukurtas 2011 metų kovo mėnesio 16 dieną. Bet taip jo ir nepaviešinau. Ir nesigailiu, nes per tą laiką idėja labai išsigrynino ir subrendo. Atsirado ir bandomųjų aliejų kolekcija, už kurią esu labai dėkingas mūsų draugams ir svečiams. Ypač Anxton už kontaktus Ispanijoje ir Audriui, kurio aliejai buvo patys pirmieji ir šiuo metu sudaro didžiąją dalį.

Patiko (0)

Rodyk draugams